Dolar : Alış : 3.9525 / Satış : 3.9596
Euro : Alış : 4.6378 / Satış : 4.6461
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5200 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tekirdağ’da yılın son kinoa hasadı yapıldı

24 Eylül 2017 - 2 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tarım»Tekirdağ’da yılın son kinoa hasadı yapıldı
Tekirdağ’da yılın son kinoa hasadı yapıldı

Türkiye Kinoa Yetiştiricileri Derneği tarafından, bu yılın son kinoa hasadı, Prof. Dr. Mustafa Şentop’un tarlasında düzenlenen etkinlikle yapıldı.

Türkiye’nin önemli üretim merkezlerinden Tekirdağ’da bu yılın son kinoa hasadı yapıldı.Hasat etkinliğinde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, astronotgıdası olarak da bilinen kinoanın mart ayında ekimini yaptıklarını ve şimdi de ürünün hasat edildiğini söyledi.
Türkiye Kinoa Yetiştiricileri Derneği Başkanı Can Temizel de Türkiye’de, özelikle Trakya’da kinoaya yoğun talep olduğunu anlattı.

Kinoanın diğer tarım ürünlerine göre getirisinin fazla olduğunu dile getiren Temizel, “Kinoaya da diğer ürünler gibi aynı masrafı yaparsınız ama getirisi diğer ürünlerden 3-4 kat daha fazladır.” dedi. Ürünün rekoltesinin Trakya’da yüksek olduğunu aktaran Temizel, kinoanın daha da yaygınlaşacağını ifade etti.
Konuşmaların ardından, Şentop, kinoa hasadı yapmak için biçerdövere bindi.

Hasada, TekirdağGıdaTarım veHayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, Tarım Kredi Kooperatifleri Tekirdağ Bölge Birliği Müdürü Ergin Çubukçu ve çiftçiler katıldı.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika