Hafif kar duşu
  • EURO 4.68
  • DOLAR 3.74

Tarımsal sulamada son ödeme tarihi 15 Aralık

Dicle Elektrik Dağıtım, tarımsal sulama yapan çiftçileri son ödeme tarihi konusunda uyardı. Enerji şirketinden yapılan açıklamada, çiftçilerin elektrik borçlarını 15 Aralık tarihine kadar ödemeleri gerektiği bildirildi. Yazar Hakkında Bayram ÖzdemirSevin O seni her an yaşattığı için .
Desteklemeler - Aralık 13, 2016 8:22 am A A

Dicle Elektrik Dağıtım, tarımsal sulama yapan çiftçileri son ödeme tarihi konusunda uyardı. Enerji şirketinden yapılan açıklamada, çiftçilerin elektrik borçlarını 15 Aralık tarihine kadar ödemeleri gerektiği bildirildi.

Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürü Uğur Yaka, 2015 yılında olduğu gibi bu yıl da elektrik gücü ile tarımsal sulama yapan bölge çiftçisine enerji şirketi olarak pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirtti.
Yaka, “Öncelikle Diyarbakır çiftçisi ile Türkiye’de bir ilki başardığımızı belirtmek istiyorum. İlimiz kırsalında faaliyet gösteren yaklaşık 2 bin tarımsal sulama müşterimiz 2015 yılında sunduğumuz yüzde 59, bu yıl sunduğumuz yüzde 65’lik indirim karşılığında elektrik sayaçlarını takarak, uzaktan takip sistemine geçtiler. Bunun neticesinde yaz sezonunda çiftçilerimiz, neredeyse kesintisiz elektrik enerjisi alırken, mahsullerinden de fazlası ile verim elde ettiler. Tüm bunlar, çiftçi müşterilerimiz tarafından büyük bir memnuniyet ile karşılandı. Bölgenin enerji şirketi olan Dicle Elektrik, normalde her kullanım ayı sonunda ödenmesi gereken enerji bedelini, çiftçiye bir jest daha yaparak mahsulünü sattıktan sonra ödeyebilmesi için son ödeme tarihini de 90 gün öteledi” dedi.

“Çiftçinin rahatlaması için”
Çiftçinin hasat sonrası mahsulünü de satarak ekonomik anlamda rahatlaması için böyle bir uygulamaya gittiklerini de kaydeden Yaka, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Tarımsal sulama müşterisi olan çiftçilerin elektrik borcunu ödeyebilecekleri son gün 15 Aralık 2016 Perşembe’dir. Çiftçilerimizin, icra ve gecikme bedeli gibi olumsuz konularla karşı karşıya kalmamaları için 15 Aralık Perşembe günü mesai bitimine kadar, 2016 yılı sulama dönemine ait elektrik borçlarını yatırmaları gerektiğini önemle hatırlatıyoruz. Herhangi bir süre uzatması söz konusu değildir. Çiftçilerimizin, 2015 yılına ait elektrik borçlarını ödemeyerek icralık olanlar gibi mağdur olmamaları için, 2016 yılına ait elektrik borçlarını zamanında yatırmaları gerekmektedir” diye konuştu.
Yaka, çiftçiler için 2017 yılının bol ve bereketli geçmesi dileklerini de paylaştı.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Desteklemeler - 8:22 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.