Dolar : Alış : 3.8323 / Satış : 3.8392
Euro : Alış : 4.5316 / Satış : 4.5398
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5228 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tarım Bakanlığında ‘El Emeği’ kaldırıldı!

24 Eylül 2017 - 254 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Tarım Bakanlığında ‘El Emeği’ kaldırıldı!
Tarım Bakanlığında ‘El Emeği’ kaldırıldı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, aşılamaya giden veteriner hekimlerin ‘el emeği’ adı altında üreticiden aldığı ücretin kaldırıldığını açıkladı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, aşılamaya giden veteriner hekimlerin ‘el emeği’ adı altında üreticiden aldığı ücretin kaldırıldığını açıkladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yürüttüğü faaliyetlerin değerlendirilmesi için ‘Genişletilmiş Bakanlık Koordinasyon’ toplantısı bugün Ankara’da yapıldı. Toplantıya 81 tarım il müdürünün yanı sıra Bakanlık bürokratları da tam kadro katıldı. Yılda bir yapılan toplantının bundan sonra her ay yapılmasına karar verilirken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın toplantıda il müdürlerine önemli mesajlar verdiği öğrenildi.

Bakan Fakıbaba, toplantıda tarım il ve ilçe müdürlüklerinde çalışan veteriner hekimlerin aşılama işlemlerinden dolayı üreticiden aldıkları el emeği ücretinin kaldırıldığını açıkladı. İl Müdürlerine seslenen Fakıbaba; “Doktor şimdi bıçak parası alıyor mu? Almıyor. Çünkü asıl işi doktorluk. Veteriner hekimler gidiyor aşı yapıyor ve bunun karşılığında da el emeği alıyor. Böyle bir şey var mı? Sen zaten maaşını devletten alıyorsun. Bundan böyle veteriner hekimlerinin üreticiden aldığı el emeğini kaldırıyoruz” dedi.

İl müdürlerini de uyaran Fakıbaba, “El emeğinin kaldırılmasından dolayı aşı programında bir düşüş olursa hesabını sizden sorarım. Doğrudan görevden alırım. Aşıya gitmeyen veteriner hekimlere de soruşturma açarım” şeklinde konuştu.

Diğer yandan akçeli işler konusunda daha önce bürokratlara yaptığı uyarının benzerini il müdürlerine de yapan Fakıbaba, şaibeli işlerde kesinlikle teftişle uğraşmayacağını belirterek, ilgili dosyayı doğrudan savcılığa sevk edeceğini söyledi.

el emegi

Kaynak: TARIMDAN HABER

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Koral baykal
24 Eylül 2017 - 9:31 pm

Sığır 0.75,kedi köpek 2.5
Tek tırnaklı 1.5

Siz hangi genelgede bahsediyorsunuz.

Ali veli
25 Eylül 2017 - 12:31 am

O el emegi ucretleri ozel veteriner icin uygulanan fiyat. Devlet veterineri buyukbasda 0.75 kucukbas da 0.25 kurus aliyor.
Kaldirilmasin diyen olmadi sayin bakan.
Sizden onceki koltukta oturanlar getirdi uygulamayi. Veterinerler sizin kanun ve yonetmeliginize uyuyor sadece.
Veterinerin yani hayvan doktorun memurluk yapiyor bu ulkede. Bu cok uzucu ve aci bi olay degilmi. Neden bunlar gorulmuyorda maddi yanlar bakiliyor. Dunyanin hic bir yerinde veteriner duz memur zihniyetiyle calistirilmaz. Bunla gurur duyun.

Yolcu
25 Eylül 2017 - 6:03 am

Beşeri hekim hastasının ayağına gidiyor mu ? Bundan sonra aşılanacak hayvanlar İl-ilçe müdürlüklerine hayvan sahibi tarafından getirilsin o zaman.

yasemin
25 Eylül 2017 - 6:45 am

Çiftçinin tek şikayeti buydu.Şimdi çiftçi dört elle hayvancılığa sarılacak.Hayvancılık artacak, ithalat duracak.Yaşasınnn.Veterinerler yüzünden bu ülke bataktı zaten:))5 Yıllık yüksek lisanslı veterinerlere ödenen 4000 tl maaş ülke ekonomisini derinden sarstı.Herşey çok güzel olacak!!!!!!!!

erzanturk
25 Eylül 2017 - 7:30 am

Tam gün yasasını çıkardınız veterinerler Hariç dediniz. İki kuruş el emeğini istemiyoruz. 650 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile memur veteriner hekimlerin muayene açmalarının yasaklandı, doktorların özlük hakları iyileştirildi. ama sıra Vetereniren Hekimlere gelince ne imtiyazı Göstermediler. Neden bizi tam gün yasasından faydalandırılmadı nız.

Madem Öyle Sağlık personelide Maaşla çalışıyor Döner sermayeleri Kaldırılsın…

muhammed
25 Eylül 2017 - 8:36 am

komik bakan doktorlar bicak parasi almıyormuş bu kadar kendini küçük düşürür bir doktor olarak bir bakan doner sermayenin ne oldugunu bize aciklar mi acaba bıçak parasının alasını alıyorlar

vet hek muhammed
25 Eylül 2017 - 8:37 am

komik bakan doktorlar bicak parasi almıyormuş bu kadar kendini küçük düşürür bir doktor olarak bir bakan doner sermayenin ne oldugunu bize aciklar mi acaba bıçak parasının alasını alıyorlar

erzanturk
25 Eylül 2017 - 9:19 am

Yıpranma Payı kime verilir diye sorsalar angus gibi hayvana küpe takan kişiye değil
Yıpranma Payı kime verilir diye sorsalar gus gibi hayvandan kan alan kişiye değil de tekme yiyene değil hayatı tehlike atlatana değil
mevcut haklarımız iyileştirileceğine mevcut durumu daha da kötüleştirebiliyor lar.

Guumi
25 Eylül 2017 - 2:59 pm

Hayvancılığın bütün dertlerini cozdunuz. Aracilari kaldırdınız,besiyi ucuzlattiniz, veteriner hekimlere aylık 10.000 tl verdiniz. Sadece bu el emeği batti size. Ayıp ayıp.

Tolga
26 Eylül 2017 - 3:19 pm

Destekleme başvuru ücreti olan Şu döner sermaye ücretleride kalksa çok güzel olur.

DOĞRUCU DAVUT
29 Eylül 2017 - 9:07 am

HAK VE HUKUKTAN YANA NASIL ÜST MAKAMDA DÜRÜST OLABİLİR?

Mühendis, Şube Müdürü, İl Müdür Yardımcısı, İl Müdürü, İl Müdürü V. Müşavir … gibi devam edenlerin web sitesi bilgilerden anlaşıldığı üzere, teknik ya da sağlık hizmetleri sınıfında aynı tarihlerde hem çalışmış hem de okula gitmiş gibi gösterilerek, ayrıca devletten de bu süre içinde maaş alınarak haksız bir şekilde fakülte diploması alındıkları anlaşılmaktadır. Açıköğretim ya da ikili/gece öğretimi olmadan gündüz mesai saatleri içerisinde hem çalışıp hem okunması, söz konusu iller arasından her ikisini de birlikte yapmaları olağan hayatta da, mevzuat açısından da mümkün değildir. Yüksek maaş alarak kamu zararı devam etmektedir Bu şekilde diploma alarak üst idari makamlara gelinmesi ile bunların hak ve hukuktan yana, nasıl dürüst olabilir?

İlgili Terimler :
TemaFabrika
%d blogcu bunu beğendi: