Dolar : Alış : 3.9170 / Satış : 3.9241
Euro : Alış : 4.6375 / Satış : 4.6459
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5202 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Alımı İçin Talepte Bulundu

17 Şubat 2016 - 4.651 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Alımı İçin Talepte Bulundu
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Alımı İçin Talepte Bulundu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik, Bakanlığın 2016 yılı bütçesi görüşmelerinde Ak Parti Eskişehir Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Divan Kurulu Üyesi Prof. Emine Nur Günay dün twitter hesabından Bakanlığın personel alımı ile ilgili mesajlar verdi.

Atılan twit mesajlarında;

”Sn. F.Çelik alandaki eleman ihtiyacını tespit edip, Çalışma ve Maliye Bakanlıklarına talepte bulunduklarını açıkladı. Sn. Çelik, atama taleplerinin veteriner-su ürünleri-ziraat-gıda müh, veteriner sağlık teknis. kapsadığını belirtti, sayı belirtilmedi.”

 

 

 

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki 2016 bütçe görüşmelerinde milletvekilleri mühendis ve veteriner hekimlerin kadro beklentilerini gündeme getirmişti.

Bakan Çelik, bu beklentiler üzerine bütçe görüşmelerinin sonunda yaptığı açıklamada, Personel Başkanlığı ile görüşüldüğünü ve Haziran ayına kadar alımların olacağını bildirdi. Bakan Çelik, ne kadar personel alımı olacağı konusunda ise bir rakam vermedi.

Bütçe görüşmesinde, Rize Milletvekili Hikmet Ayar ile Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Bakan Çelik’e seslenerek, “yıllardır atanamayan mühendis ve veteriner hekimler bugün buradan sizden müjdeli bir haber bekliyorlar” demişti.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika