Dolar : Alış : 3.8591 / Satış : 3.8660
Euro : Alış : 4.5511 / Satış : 4.5593
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5230 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Faruk Çelik’ten personel alım açıklaması

11 Mayıs 2017 - 3.773 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Faruk Çelik’ten personel alım açıklaması
Faruk Çelik’ten personel alım açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, TBMM’de yaptığı konuşmada gıda güvenliğini artırmak amacıyla sağlıksız gıda üreticilerine verilen cezaların kat kat artırılmasını içeren yasa düzenlemesinin Başbakanlık’a gönderildiğini açıkladı. Çelik, personel alımına ilişkin de şu açıklamada bulundu:

2017’DE 2500 KİŞİ ALINACAK

2017 için biz 2 bin 500 kişi talepte bulunduk. Bağlı ve ilgili kuruluşların almayı planladığı personelleri var. ÇAY-KUR geçici olarak bin 500 işçi talep etmektedir, şu anda bunun duyurusunu yaptı. Ayrıca, 71 memur ve sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumumuz 2 bin 200 personel, Et ve Süt Kurumu 32 personel aldı, 32 personel daha alacak ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ise yaklaşık 500 personel ilgili birimlerde istihdam edilmek üzere alınacaktır.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in TBMM tutanaklarına yansıyan açıklaması

Biz 2.500 kişi talepte bulunduk. Bağlı ve ilgili kuruluşların almayı planladığı personelleri var. ÇAY-KUR geçici olarak 1.500 işçi talep etmektedir, şu anda bunun duyurusunu yaptı. Ayrıca, 71 memur ve sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumumuz 2.200 personel, Et ve Süt Kurumu 32 personel aldı, 32 personel daha alacak ve Tarım Kredi Kooperatiflerine ise yaklaşık 500 personel ilgili birimlerde istihdam edilmek üzere alınacaktır.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FARUK
11 Mayıs 2017 - 9:45 pm

Sayın bakanım; Gıda denetiminden bahsediyorsunuz fakat GIDA MÜHENDİSİ ataması yapılacağına dâir hiç bir açıklama yok. Madem gıda denetimsizliginden bu kadar muzdaripsiniz, ki; haklısınız, Kamu veya özel bütün gıda üreten kurum ve kuruluşlarda GIDA MÜHENDİSİ çalıştırılması zorunlu olmalı. Saygılarımla.

Hülya Seyhan
12 Mayıs 2017 - 9:16 am

Gıda Mühendisleri ne zaman bu ülkede görevini yapar duruma gelecek ne Zaman gıda Müh. alımı yapılacak ne zaman Gıda Mühendislerinin değeri anlaşılacak yazık çok yazık bizden başka herkes söz sahibi bu meslekte Gıda Mühendislerine mesleği yaptırılmadığı sürece insanlık ağı ağır zehirlenerek ölmeye mahkum olacak her geçen gün kanserin bu denli artmasının sebebi yediğimiz katkılı gıdalar vebali sizlerin üstüne diyecek söz bulamıyorum Sayın Bakanım saygılar…

İlgili Terimler :
TemaFabrika
%d blogcu bunu beğendi: