18° Açık
  • EURO 5.30
  • DOLAR 4.50

Ahmet Eşref Fakıbaba Telefon numarasını verdi

GTHB Personel - Ağustos 11, 2017 10:37 am A A

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Güneydoğu Tv’de Meydan Programında Ömer Kapaklı’nın Programına katıldı. Ahmet Eşref Fakıbaba Telefon numarasını verdi, Şanlıurfa’ya Müjdeler verdi, Et Fiyatlarını nasıl düşüreceklerini açıkladı, Tarımsal desteklemeler ile ilgili açıklamalar yaptı,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personellere mesaj verdi, Yeni Alımlar ile İlgili açıklamalar yaptı.

Programda Önemli Açıklamalarda bulunun Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu bey ile GAP Projesinin ile ilgili görüştük, görüşmemizde GAP Projesinin bitirilmesi gerektiğini görüştük. GAP’ta ekonomik olarak sulanabilir arazi miktarı 10 milyon 500 bin hektar,  4 milyon hektarı şuan sulanıyor,  3 milyon hektarı da sulamaya açılmak için inşaat halinde, Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ile görüştük, GAP Bölgesi çiftçilerinin kalkınması için çok iyi bir diyalog yaşadık.2023 yılına kadar GAP’ın tamamı bitirilecek.

Urfa’da Uçak Seferleri Artırıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Türk Hava Yolları Genel Müdürü ile görüşmemiz sonucunda Pegasus Firması Ankara’ya ek dört sefer koyuldu. Kıbrıs’taki Şanlıurfalı, Gaziantepli öğrenci sayılarını ilettik Kıbrıs seferi ile görüştük, Şanlıurfa’mız Kıbrıs seferlerini hak ediyor.

Harran Üniversitesinde 2000 Kapasiteli Kız Yurdu Yapılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Kızılay Genel Başkanımız Kerem Kınık ile Şanlıurfa’ya geleceğiz ve Şanlıurfa Harran Üniversitesine 2000 Kapasiteli Kız Yurdu müjdesini vereceğiz.

Fıstık Desteklemesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Halfeti ve Birecik’in Fıstık sulamamı planlamadan kaldırılmıştı, Şuan Hobap Sulama Projesi planlamaya alındı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a fındık’ta olduğu gibi fıstıkta destekleme verilmesi için rapor arz edeceğiz.

Şanlıurfa’ya Toprak Reformu Bölge Müdürlüğü açılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa’ya Toprak Reformu bölge müdürlüğünü kazandırıyoruz, Toprak Reformu Bölge Müdürlüğü Şanlıurfa’da açılacak.

Harran Üniversitesinde Hayvan Hastanesi Açılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvan Hastanesini Harran Üniversitesi içerisinde kurulacak.

Eyyübiye Kampüsünün İmara Açılmasına İzin vermem

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Eyyübiye Kampüsü imara açılması doğru değil, Karaköprü Maşuk’ta birçok yer var, Eyyübiye Kampüsünün İmara açılmasına izin vermem. Haliliye İlçemizdeki Kısas ve Konukludaki tarım arazilerinin imara açılmasına engellemek için çok emek sarf ettim. Oraya İmara açan İl Özel İdaresi oldu. Daha sonra İl Özel İdaresinden geçirdiler.

Ahmet Eşref Fakıbaba Telefon Numarasını verdi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa ile ilgi sorunlarınız için Urfa Masası Kurduk, Benim Telefon Numaramı veriyorum numaram 0530 027 59 79 danışmanlarıma vermişim sabah 07.00’den başlıyor gece saat 01.00’e kadar çalışıyor. Bir numara daha veriyorum bu da Ankara Hattı 0312 258 68 24-25 bu uygulamayı tüm Türkiye’ye yayacağız. Çözülen olaylarımız ile ilgili geri dönüşüm yapıyoruz, çözemedikçe çözmedik diye dönüyoruz. Ben Telefonlara şuan da bakamıyorum, bir bakıyorsun bakanlar kurulundayım, bir bakıyorsunuz başbakanımızın yanımdayım.

Viranşehir ve Siverek’e Güneş Enerjisi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Viranşehir ve Siverek sınırında Güneş Enerjisi getirilmesi ile ilgili Faruk Özlü bakanımız ile görüştük, Enerji Bakanımız Berat Albayrak randevu istedik, Berat Bey ile görüşeceğiz.

Tarımsal Desteklemeler İki defa da Ödenecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Tarımsal Desteklemeler iki defada ödenecek, Biri Sonbahar’da biri İlkbahar’da ödenecek ve desteklemeleri önceden açıklayacağız. Çiftçimiz neyi ekince ne destekleme alacağını bilerek ne ekeceğine kendi karar verecek.

Buzağılarda Ölüm Oranı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye’de buzağılarda ölüm oranı % 14 civarında Ülkemizde yılda 500 bin buzağımız ölüyor. Biz Eğitim ile Aşı İle Ağıl desteği ile Buzağı desteği ile buzağı ölümlerini %13-%14’lerden % 4’lere % 5’e düşürdüğümüzde bizim ihtiyacımız olan 500 bin Büyükbaş hayvan, bu buzağıdaki ölüm oranı düşürdüğümüzde 3 Yıl İçerisinde Büyük Baş Hayvan İthalatını bitireceğiz, Et fiyatlarıda orantılı olarak düşecek.

Rusya’ya Domates İhracatı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba Bizim Vizyonumuzun çok büyük olması lazım, Rusya’nın domates ithal etmemesinin ardında farklı nedenler olabilir, siyasi bir neden değil bizlerin yabancı ülkelerde ofisler açmamız lazım, Yabancı Ülkelerde ofislerimiz açtığımızda Rusya almazsa, Çin Alır, Japonya alır daha büyük bir vizyonla olaya bakmamız lazım.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Alımları

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Evet alım yapacağız demek çok kolay olur, Ziraat Mühendisi, Gıda Mühendisi, Veteriner Hekimler, Ziraat Teknikerlerinden haberdarım bu arkadaşların değerlendirilmesi gerektiğe inanıyorum. Sahada Çizmesini giyip Eğitim vermesi gerektiğine inanıyorum.

Türkiye’nin En disiplindi Bakanlığı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlığımızda 70 Bin Çalışanımız var, 81 İl’de Türkiye’nin en disiplinli, en düzenli bakanlığı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olacak, Çiftçinin, Gıdacının uğrak yeri olacak, görevini yapmayanın Babam olsa affedersem Nağmerdim, görevini yapmayanın gözünün yaşına bakmayacağım. Biz çalışacağız ben çalışıyorsam herkes çalışacak, çalışmıyorsa gitsin ne yapıyorsa yapsın beni enteresan etmez

 

Kaynak: (Şanlıurfa 63 Haber)

GTHB Personel - 10:37 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.