Dolar : Alış : 3.8342 / Satış : 3.8411
Euro : Alış : 4.5394 / Satış : 4.5475
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Adıyaman’a tarım kampüsü müjdesi

28 Eylül 2016 - 146 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Adıyaman’a tarım kampüsü müjdesi
Adıyaman’a tarım kampüsü müjdesi

Adıyaman heyeti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile bir araya gelerek Adıyaman’ın istek ve taleplerini illetti.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’ın makamında gerçekleşen görüşmeye AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Salih Fırat, Adıyaman Valisi Abdullah Erin ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu katıldı.

Gerçekleşen görüşme sonrasında açıklamada bulunan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, kente tarım kampüsü müjdesi verdi.

Ahmet Aydın, Toprak Mahsulleri Ofisinin yerine, tarım ile ilgili tüm kuruluşların toplandığı, her türlü detayın düşünüldüğü bir tarım tampüsünün programa alındığını ve kaynağının hazır olduğu müjdesini verdi.
TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, yapılan görüşmenin oldukça verimli geçtiğini ve sayın bakanın Adıyaman söz konusu olduğunda her zaman elinden geleni yaptığını söyledi.

Sert Kabuklu Meyveler Enstitüsü kurulacağını belirten TBMM Başkanvekili Aydın, “Bunun için yer belirlendi. Badem, ceviz, fıstık, bağcılık ve arıcılık alt birimleri olacak. Ülkeye hitap edecek. Arazi Toplulaştırma için ihale onayları verilerek çalışmalar hızlandırıldı. Tarımsal üretim artışıyla köylerimizin üst ve altyapıları yapılacak. İlimizde Damızlık Düve Üretim Merkezi kurulacak. Hayvancılık alanında da önemli gelişmeler sağlanacak ve bölgenin düve merkezi olacak. Sertifikalı Tohumluk Test Merkezi kuruluyor. Yer tahsisi yapıldı. Böylece Adıyaman fidan ve tohum üssü haline de gelecektir. Sert Kabuklu Meyveler Paketleme ve İşleme Tesisi için yer tahsisi yapıldı. İlimizde üretilen ürünlerin işlenip pazarlanması sağlanacaktır. Bu vesileyle Tarımsal meselelerimizle ilgili çiftçilerimizin talep ve beklentilerine cevap vererek desteğini esirgemeyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız sayın Faruk Çelik Bey’e şahsım ve ilim adına teşekkür ederim” dedi.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
%d blogcu bunu beğendi: