27° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.27
  • DOLAR 5.66

Su ürünleri denetim çalışmaları aralıksız devam ediyor

Tarım İl Müdürlükleri - Eylül 6, 2019 7:08 am A A

Su ürünleri avcılık sezonunun başlamasıyla beraber Giresun ilimiz genelinde denetimler sıkılaştırılmıştır.     İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz su ürünleri kontrol görevlileri tarafından karaya çıkış noktalarında, balıkçı barınaklarında,  karayollarında balık taşıyan nakil araçlarında ve balık satış yerlerinde,  balıklarda boy, tür ve zaman yasakları yönünden denetimler gerçekleştirmektedir.

Denizlerimizde su ürünleri kaynaklarımızın korunması için  balıkçılarımızın kurallara uygun olarak avcılık yapmaları önem taşımaktadır. Bu bağlamda İl ve İlçe Müdürlüklerimiz tarafından denetim çalışmalarına gece ve gündüz aralıksız devam edilecektir.

 

Ayrıca sürdürülebilir balıkçılık ilkeleri ve hijyen konusunda su ürünleri sektöründe farkındalığı artırmak amacıyla eğitim-yayım çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda hazırlanan poster ve lifletler; balıkçı tekneleri, balıkçı barınakları, kooperatifler, işleme tesisleri ve balık satış yerlerinde görsel eğitim materyali olarak değerlendirilmektedir.

 

Giresun İl  Tarım ve Orman Müdürlüğü

Tarım İl Müdürlükleri - 7:08 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.