Dolar : Alış : 3.9594 / Satış : 3.9665
Euro : Alış : 4.6547 / Satış : 4.6631
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5200 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Veteriner hekimlerin ‘el emeği ücretinde’ şok iddia!

27 Eylül 2017 - 29 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Veteriner hekimlerin ‘el emeği ücretinde’ şok iddia!
Veteriner hekimlerin ‘el emeği ücretinde’ şok iddia!

Veteriner hekimlerin ‘el emeği ücretinde’ şok gelişme. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı konuyla ilgili il müdürlüklerine hiçbir talimat göndermemesine rağmen bazı il müdürlerinin durumdan vazife çıkararak ‘el emeği ücretinin’ kaldırıldığını belirterek veteriner hekimlere bu ücreti almamaları yönünde baskı kurdukları iddia ediliyor.

Bu iddialar özellikle bir ilde yoğunlaşırken, el emeği ücretindeki tartışmaları da yeni bir boyuta taşıdı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Talat Gözet ile yaptığı görüşmede, el emeği ücreti uygulamasının 15 Kasım’a kadar devam edeceğini ve bu tarihe kadar yeni bir çalışmanın yapılacağını açıklamıştı. Yetkili sendika Toç Bir-Sen’in bakanlık bürokratlarıyla yaptıkları görüşmelerde de bu bilgi sendika yöneticilerine de verilmişti.

Ancak gelinen noktada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ‘el emeği ücretinin’ kaldırıldığına dair il müdürlüklerine gönderdiği bir talimat olmamasına rağmen bazı tarım il müdürlerinin durumdan vazife çıkarmaları; ‘Tarım Bakanlığı’nın veteriner hekimlere yönelik başlattığı yeni çalışma sabote mi ediliyor?’ eleştirilerine neden oldu.

Bölgedeki veteriner hekimlerin mağdur olmaması için bu iddiaların geldiği illeri şimdilik açıklamıyoruz. Ancak Bakanlığın bir talimatı olmamasına rağmen il müdürleri durumdan vazife çıkarmaya devam ederlerse o il müdürlerini buradan duyuracağız.

kaynak: TARIMDAN HABER

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Ahmet
27 Eylül 2017 - 3:12 pm

Aciklayin kimseyi zan altinda birakmayin elinizde kanit yoksa iftira atmayin

Veter
27 Eylül 2017 - 5:46 pm

Merakla bekliyoruz o ilin hangisi olduğunu.

ali
28 Eylül 2017 - 6:57 am

konuyu acan ve bu durumdan rahatsiz olan veteriner hekimlerle kendisini yaris icerisinde goren il muduru kim ise o dur bunu yapan peki neden baska seylere bakmiyorlar. veterinerler hergun gorevde el insaf be amele gibi calisiyor muhendisler cikmadiklari gorev kagitlarini doldurup haksiz para kazaniyor o kimsenin umrunda degil veterinerler brokraside olmamasi olanlarinda aktif calisamamasi veterinerleri ezdiriyor

levent
28 Eylül 2017 - 7:41 pm

Birileri bakan beyi yıpratmak istiyor ,hemen işe koyulmuşlar çünkü brokrasinin dogasında var

ayhan agabeyli
01 Ekim 2017 - 3:12 pm

bakanlık eğer hesabı kendimiz yatıracak söyler öyle bir proğram myaparsa veteiner hekim ve teknidyenlar her an savcılığa göndwrilebilecek çünkü ozaman olmayan hayvanlara aşı yaptı muhabbeti çıkacak ortaya hiçbir destek vermesse çalışan çalışmayan bir olurmu zaten bakanlığın proğramı boş veteinerleri boşuna çalıştırıyor. ziraat muhendielwri ilwçlwrı bitkiye kendisi kullanıyor bakanlığa sormask gerek

İlgili Terimler :
TemaFabrika