Dolar : Alış : 3.8342 / Satış : 3.8411
Euro : Alış : 4.5394 / Satış : 4.5475
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul7°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Toç Bir-Sen Bakan Fakıbaba’ya kapsamlı bir dosya sundu

16 Aralık 2017 - 1.328 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Toç Bir-Sen Bakan Fakıbaba’ya kapsamlı bir dosya sundu
Toç Bir-Sen Bakan Fakıbaba’ya kapsamlı bir dosya sundu

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri Sabri Kızılkaya, Fatih Doğan, Nail Süngü, İbrahim Ethem Gürsoy, Zekeriya Yazıcı ve Fikret Akdeniz; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. A. Eşref Fakıbaba’yı    makamında ziyaret etti.

Ziyarette Genel Başkan Öztürk, tarımın insanlık için son derece sratejik ve hayati öneme sahip bir sektör olduğunu belirterek; “Kentselleşme ve iklim değişikliği ile birlikte yaşanan tarım arazilerinin yok olması problemi tarımın ne kadar hassas ve bir o kadar da önemli olduğunu gözler önüne seriyor. Böylesine hayati öneme sahip bir Bakanlıkta, milletimizin güvenli, kaliteli, helal gıda ve bu gıdaların temini hususunda siz Sayın Bakanımızın büyük bir özveri ve gayretle yürüttüğünüz başarılı çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Yetkili sendika Toç Bir-Sen olarak bizler de; ülkemizin gelecekte tarımda lider ülke olması için atılan her adıma, milletimiz ve çalışanlarımızın menfaatine yapılacak olan her çalışmaya destek vermeye hazırız” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. A. Eşref Fakıbaba da Genel Başkan Hüseyin Öztürk ve Yönetim Kurulu üyelerine nazik ziyaretleri ve temennileri için teşekkür ederek, kongre sonrasında sendikal çalışmalarına hızla başlayan Toç Bir-Sen heyetine tebriklerini iletti.

Ziyarette ayrıca Toç Bir-Sen heyeti Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşlarında görev yapan kamu görevlilerinin talep ve sorunlarına ilişkin hazırladıkları raporu Bakan Fakıbaba’ya sundu.

Bakan Fakıbaba da, yetkili sendika olan Toç Bir-Sen’in hazırladıkları; “Unvan Değişikliği Sınavı, Görevde Yükselme Sınavı, Lisans Tamamlama, Toplu Sözleşme Hükümleri’nin Eksiksiz Uygulanması,  4/B (sözleşmeli)  personelin  Kadrolu (4/A) Statüye Geçirilmesi, Ek Özel Hizmet (Arazi Tazminatı) ödemelerinde İllerde Yaşanan Sorunların Giderilmesi” gibi taleplerin yer aldığı raporu titizlikle inceleyeceklerini kaydetti.

Yaklaşık bir saati aşkın süren ziyarette çalışanların sorunları ve çözümleri üzerinde faydalı müzakereler yapıldı, görüş ve önerileri dile getirildi. Ziyaret karşılıklı iyi dilek ve temennilerle son buldu.

Başkan Öztürk konuşmaların ardından Bakan Fakıbaba’ya Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
%d blogcu bunu beğendi: