Dolar : Alış : 3.8342 / Satış : 3.8411
Euro : Alış : 4.5394 / Satış : 4.5475
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul7°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TİGEM GENEL MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

09 Aralık 2017 - 3.143 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»TİGEM GENEL MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
TİGEM GENEL MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Mehmet Taşan görevden alındı. Mehmet Taşan’ın yerine ise Rize/Pazar Kaymakamı İsmail Şanlı getirildi. İsmail Şanlı, Yozgat/Kadışehri İlçe Kaymakamlığı döneminde hayata geçirdiği bir proje ile hafızalara kazınmıştı.

MEHMET TAŞAN ÖZEL KALEME GÖREVLENDİRİLDİ
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda değişim devam ediyor. Tarım Kredi Kooperatiflerinden sonra TİGEM Genel Müdürü Mehmet Taşan da görevden alındı. Taşan’ın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Özel Kaleme görevlendirmesi yapılırken, TİGEM’e Genel Müdür olarak Rize Pazar/Kaymakamı İsmail Şanlı getirildi.

KURDUĞU 5 BİN DÖNÜMLÜK MEYVE BAHÇESİ İLE BİLİNİYOR
TİGEM’in yeni Genel Müdürü İsmail Şanlı, Yozgat/Kadışehri ilçe Kaymakamlığı döneminde hayata geçirdiği bir proje ile bir birlerine kan davalı olan köylüleri barıştırarak arazilerini birleştirmişti. Birleştirilen tarım arazisine 5 bin dönümlük meyve bahçesi kurulmuştu. Bu proje, 2014’de Şanlı’ya ödül getirirken, kurulan meyve bahçesi de köylülerin gelirini artırmıştı.


TİGEM’İN YENİ GENEL MÜDÜRÜ İSMAİL ŞANLI KİMDİR?
1981 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Şanlı, ilk, orta ve lise öğrenimini Sivas’ta, lisans eğitimini 2003 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Mezuniyeti müteakiben Maliye Bakanlığı’nda Gelir Uzman Yardımcısı olarak altı ay süreyle görev yapan Şanlı, buradaki görevinden ayrılarak Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine sözleşmeli subay olarak 2 yıla yakın Jandarma Teğmen rütbesinde görev yaptı.

KAYMAKAMLIK KURSUNU ÜSTÜN BAŞARI İLE TAMAMLADI
İçişleri Bakanlığının açmış olduğu 93. dönem Kaymakam Adaylığı sınavından başarıyla çıkan Şanlı, Tokat Kaymakam adayı olarak Mülki İdare mesleğine başladı. Sırasıyla Çorum Uğurludağ ve Bolu Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevinde bulundu. İçişleri Bakanlığı tarafından Yurt dışı eğitimini İngiltere’nin Manchester şehrinde tamamladı. 93.dönem Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamladı. Yozgat İli, Kadışehri İlçesinde Kaymakam olarak görev yaptı. Daha sonra Diyarbakır İli Hani İlçesine Kaymakam olarak atandı. Buradan da Diyarbakır ili Çınar Kaymakamı olarak görev yapan İsmail Şanlı, son kararname ile de Pazar Kaymakamlığı görevine atandı. Şanlı, evli ve bir çocuk babasıdır.
Mehmet Taşan görevini devrederken, TİGEM’in yeni Genel Müdürü İsmail Şanlı, dün görevine başladı.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
%d blogcu bunu beğendi: