Dolar : Alış : 3.9594 / Satış : 3.9665
Euro : Alış : 4.6547 / Satış : 4.6631
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5200 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı

12 Kasım 2016 - 329 kez okunmuş
Ana Sayfa » Desteklemeler»Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı
Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı

Kayseri Valiliği ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Odamız işbirliğinde, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ gereği, işletme kurmak isteyebilecek kişiler ve şirketlere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kayseri Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda Kayseri İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Yüksek Mühendisi Fatih Nalbanto Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Tebliği hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Tebliğin resmi gazetede yayımlandığını ve destekten yararlanmak isteyen işletmelerin 04 Aralık 2016 tarihine kadar internet zerinden başvuruda bulunması gerektiğini açıklayan Nalbanto, destekten gerçek ve tüzel kişilerin yararlanabileceğini söyledi.

image

Nalbanto, ekonomik yatırımları destekleme programı kapsamında, tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni tesislerin yapımı, mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve/veya teknoloji yenilenmesi, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması, yenilenebilir enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımı gibi birçok alanda destek verildiğini belirterek, tebliğ kapsamında destek üst limitinin 2 milyon TL olduğunu ve hibeye esas proje tutarının yüzde 50’sine hibe yolu ile destek verileceğini söyledi.

Fatih Nalbanto, destekten yararlanmak isteyen gerçek yada tüzel kişilerin daha fazla bilgi almak, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne başvurmaları halinde ellerinden gelen desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika