23° Az bulutlu
  • EURO 5.34
  • DOLAR 4.54

Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı

Desteklemeler - Kasım 12, 2016 7:02 pm A A

Kayseri Valiliği ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Odamız işbirliğinde, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ gereği, işletme kurmak isteyebilecek kişiler ve şirketlere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kayseri Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda Kayseri İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Yüksek Mühendisi Fatih Nalbanto Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Tebliği hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Tebliğin resmi gazetede yayımlandığını ve destekten yararlanmak isteyen işletmelerin 04 Aralık 2016 tarihine kadar internet zerinden başvuruda bulunması gerektiğini açıklayan Nalbanto, destekten gerçek ve tüzel kişilerin yararlanabileceğini söyledi.

image

Nalbanto, ekonomik yatırımları destekleme programı kapsamında, tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni tesislerin yapımı, mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve/veya teknoloji yenilenmesi, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması, yenilenebilir enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımı gibi birçok alanda destek verildiğini belirterek, tebliğ kapsamında destek üst limitinin 2 milyon TL olduğunu ve hibeye esas proje tutarının yüzde 50’sine hibe yolu ile destek verileceğini söyledi.

Fatih Nalbanto, destekten yararlanmak isteyen gerçek yada tüzel kişilerin daha fazla bilgi almak, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne başvurmaları halinde ellerinden gelen desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

Desteklemeler - 7:02 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.