Dolar : Alış : 3.9170 / Satış : 3.9241
Euro : Alış : 4.6375 / Satış : 4.6459
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5202 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tarım bakanına ‘ithalat raporu’

01 Ağustos 2017 - 1 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Tarım bakanına ‘ithalat raporu’
Tarım bakanına ‘ithalat raporu’

“Enflasyonla mücadele etmek uğruna çiftçileri zor durumda bırakıyorlar” diyen TZOB Başkanı Bayraktar, bu hafta içinde tarım bakanına tarımsal ürünlerin ithalatı ile ilgili bir rapor sunacaklarını söyledi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, Toprak Mahsülleri Ofisi ile Et ve Süt Kurumu’na hafta sonunda tanınan gümrüksüz ithalat kotası nedeniyle ürün fiyatlarının ithalat yapılmasa bile düşeceğini ve bunun üreticiyi mağdur edeceğini söyledi.

“Enflasyonla mücadele etmek uğruna çiftçileri zor durumda bırakıyorlar” diyen Bayraktar, bu hafta tarım bakanına konu hakkında ayrıntılı bir rapor sunacaklarını ifade etti.

TMO’nun hububat ithalatı geçen hafta yayımlanan düzenlemelerle kolaylaştırıldı. Hububat ithalatı için gereken bakanlık izinleri kaldırılarak ithalat daha serbest hale getirildi.

Ayrıca hafta sonunda TMO ile Et ve Süt kurumuna sırasıyla 2.15 milyon ton hububat ve 975 bin büyük ve küçükbaş hayvan için gümrüksüz ithalat kotası verildi.

Hükümet, yüksek seyreden enflasyonu düşürmek için gıda fiyatlarının aşağı inmesini istiyor.

Kaynak: dunya

Yılmaz Şenol

Yazar Hakkında Yılmaz Şenol

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Veli
01 Ağustos 2017 - 9:54 am

Sayın bakan denen . Tarımsal ve hayvansal ürünlerin ithalatını serbest bırakacağını.
Çiftçinin en önemli girdisi olan. Motorun fiyatlarını neden denetleniyor. Aşağıya çekmiyor . Durmadan vergi bindirecegine onun onemini alması gerekmiyor mu. Da durmadan ithalat diye gotunu yirtiyor. Yoksa o da mı güdümlü bakanlardan düğünü kabul ediyor.

İlgili Terimler :
TemaFabrika