Dolar : Alış : 3.8591 / Satış : 3.8660
Euro : Alış : 4.5511 / Satış : 4.5593
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5230 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Targelde Mutlu Son

30 Ocak 2016 - 22.397 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Targelde Mutlu Son
Targelde Mutlu Son

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 2007 yılında başlatmış olduğu Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi kısa adı TARGELde mutlu son. Proje kapsamında çalışan 10 binden fazla Mühendis ve Veteriner Hekimin, Bakanlık bünyesinde çalışan diğer personellerle arasındaki ayrımcılık son buluyor.

Bakan Çelik bugün yaptığı açıklamada Targel Projesinin sonlandığını açıkladı.

Bakanlığın idari birimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim 10 bin civarında Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi (TAR-GEL) elemanımız var. Bunlar, kırsalda tarım ve hayvancılık alanında çalışan arkadaşlar. Burada özlük ve mesleki haklarla ilgili diğer çalışan arkadaşlarla aralarında oluşan farklardan dolayı verimli bir çalışma ortamının kalmadığı bir tabloyla karşı karşıyayız.

16 BİN ÇALIŞANIN ÖZLÜK VE MESLEKİ HAKLARINI EŞİTLİYORUZ

Yeni düzenlemeyle gerek 6 bin bakanlık taşra çalışanı, gerekse 10 bin TAR-GEL personeli yani 16 bin kişinin özlük ve mesleki haklarını eşitliyoruz. Eşitlemekle kalmıyor, herkese 1-2 işletmeden sorumlu olacak şekilde zimmet yapacağız ve Türkiye’nin gerek bitkisel, gerek hayvansal üretiminde ne oluyor, ne bitiyor, aylık ne gibi değişimler yaşanıyor, bunları bizzat sorumlu teknik arkadaşlar bu 16 bin kişiyle her ay güncelleyecek bir idari yapıyı oluşturuyoruz. 200’ün üzerindeki müşavir kadromuz da her ilden iki arkadaş sorumlu olacak, biri veteriner, biri gıda ya da ziraat mühendisi. Bunlar da il masalarını oluşturacaklar genel müdürlükler bünyesinde ve arazide her işletmeden sorumlu arkadaşların aylık bilgileri bakanlık merkezindeki masalarda güncellenecek. Her ay Türkiye’nin fotoğrafını çekeceğiz, ne oluyor, ne bitiyor göreceğiz ve ona göre adımlarımızı, politikalarımızı geliştireceğiz.”

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

barış
30 Ocak 2016 - 10:53 am

sözleşmeli merkez personeli olursunuz arkadaslar kadro gelene kadar, biz sözleşmeli merkez personeli olarak işe baslamıştık

Okan YILMAZ
30 Ocak 2016 - 12:19 pm

Peki sözleşmeli targelliler?

TemaFabrika
%d blogcu bunu beğendi: