17° Açık
  • EURO 5.30
  • DOLAR 4.51

TANAP’a sunulmak üzere 6 tarımsal proje hazırlandı

Tarım İl Müdürlükleri - Mayıs 12, 2017 5:43 am A A

TANAP’a sunulmak üzere 6  tarımsal proje hazırlandı

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP)  Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları I. Çağrı kapsamında, Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz tarafından TANAP’a sunulmak üzere 6 adet orta ölçekli proje hazırlanmıştır. Konuyla ilgili olarak Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın şu açıklamayı yapmıştır:

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP), TANAP güzergâhı üzerinde uygulanan bir yatırım ve kalkınma projeleri destek programıdır. 2015 yılında uygulanmaya başlayan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları’nın temel amacı boru hattı boyunca ekosistem ile uyumlu bir birlik kurarak ekonomik ve sosyal kalkınmaya ve doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunmaktır.

 

2015 yılında TANAP boru hattı boyunca yapılan saha ziyaretleri ve masaüstü çalışmaları sonrasında bir ‘İhtiyaç Analizi Raporu’ ortaya çıkmış ve bu rapor temel alınarak TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programlarının öncelik alanlarını ve finansal sınırlarını belirleyen planlama ve strateji dokümanları oluşturulmuştur. Öncelik alanları sosyal ve çevresel olmak üzere iki temel bileşenden oluşmaktadır.

 

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları I. Çağrı kapsamında; Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz bünyesinde kurulmuş olan proje teknik ekibince TANAP’a sunulmak üzere 6 adet orta ölçekli tarımsal proje hazırlanmıştır. Her bir projenin bütçesi               1 milyon 500 bin TL civarındadır. İl Müdürlüğümüz hazırlamış olduğu projelere iştirakçi olarak dâhil olacak ve projelerin uygulanması sürecinde her türlü teknik tecrübesini sahaya yansıtacaktır. Projeler dâhilinde TANAP tarafından sağlanacak hibe miktarı, proje bütçesinin toplam uygun maliyetlerinin % 95’i civarındadır. Projenin kalan %5’lik bütçesi başvuru sahibi tarafından eş finansman olarak sağlanacaktır.

 

Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

 

 

 

Tarım İl Müdürlükleri - 5:43 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.