Dolar : Alış : 3.9594 / Satış : 3.9665
Euro : Alış : 4.6547 / Satış : 4.6631
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5200 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TANAP’a sunulmak üzere 6 tarımsal proje hazırlandı

12 Mayıs 2017 - 372 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tarım İl Müdürlükleri»TANAP’a sunulmak üzere 6 tarımsal proje hazırlandı
TANAP’a sunulmak üzere 6  tarımsal proje hazırlandı

TANAP’a sunulmak üzere 6  tarımsal proje hazırlandı

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP)  Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları I. Çağrı kapsamında, Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz tarafından TANAP’a sunulmak üzere 6 adet orta ölçekli proje hazırlanmıştır. Konuyla ilgili olarak Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın şu açıklamayı yapmıştır:

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP), TANAP güzergâhı üzerinde uygulanan bir yatırım ve kalkınma projeleri destek programıdır. 2015 yılında uygulanmaya başlayan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları’nın temel amacı boru hattı boyunca ekosistem ile uyumlu bir birlik kurarak ekonomik ve sosyal kalkınmaya ve doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunmaktır.

 

2015 yılında TANAP boru hattı boyunca yapılan saha ziyaretleri ve masaüstü çalışmaları sonrasında bir ‘İhtiyaç Analizi Raporu’ ortaya çıkmış ve bu rapor temel alınarak TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programlarının öncelik alanlarını ve finansal sınırlarını belirleyen planlama ve strateji dokümanları oluşturulmuştur. Öncelik alanları sosyal ve çevresel olmak üzere iki temel bileşenden oluşmaktadır.

 

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları I. Çağrı kapsamında; Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz bünyesinde kurulmuş olan proje teknik ekibince TANAP’a sunulmak üzere 6 adet orta ölçekli tarımsal proje hazırlanmıştır. Her bir projenin bütçesi               1 milyon 500 bin TL civarındadır. İl Müdürlüğümüz hazırlamış olduğu projelere iştirakçi olarak dâhil olacak ve projelerin uygulanması sürecinde her türlü teknik tecrübesini sahaya yansıtacaktır. Projeler dâhilinde TANAP tarafından sağlanacak hibe miktarı, proje bütçesinin toplam uygun maliyetlerinin % 95’i civarındadır. Projenin kalan %5’lik bütçesi başvuru sahibi tarafından eş finansman olarak sağlanacaktır.

 

Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

 

 

 

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika