Parçalı bulutlu
  • EURO 4.66
  • DOLAR 3.74

SERACILIK VE ORGANİK TARIM KAMPI BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı`nın `Tematik Gençlik Kampları Projesi` kapsamında gençlere yönelik düzenlenen `Seracılık ve Organik Tarım Kampı` Antalya`da başladı. Yazar Hakkında Bayram ÖzdemirSevin O seni her an yaşattığı için .
Tarım - Kasım 23, 2017 9:25 am A A

Antalya’da 20 Kasım’da başlayan Seracılık ve Organik Tarım Kampı’na Serik, Korkuteli ve Finike ilçelerinden 40 genç katılıyor. Ülke tarımı açısından önemli bulunan, katma değeri yüksek ürünlere ve üretim yöntemlerine yönlendirilmesi ve teşvik edilmesini amaçlayan kampa katılan gençlere, alanında ihtisas sahibi eğitici ve iş sahipleri tarafından eğitim ve uygulama semineri veriliyor.

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Seracılık ve Organik Tarım Kampı’nın tarımda biyolojik mücadele ve organik tarım çalışmaları düşünülerek Antalya’da yapıldığını söyledi. Eğitimlerin Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’ne verildiğine değinen Hacıcaferoğlu, “18-29 yaş aralığındaki gençler eğitim süresince hem teorik hem de uygulamalı seracılık eğitimi alacak” dedi.

Seracılık kampı 24 Kasım’da sona erecek.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Tarım - 9:25 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.