Dolar : Alış : 3.8223 / Satış : 3.8292
Euro : Alış : 4.5382 / Satış : 4.5463
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul7°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şekerbank 60 ziraat mühendisi arıyor.

18 Mayıs 2015 - 822 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Şekerbank 60 ziraat mühendisi arıyor.
Şekerbank 60 ziraat mühendisi arıyor.

Bu yıl 60’ı ziraat mühendisi olmak üzere 550 kişiyi işe alacak olan Şekerbank, bu nedenle Anadolu’daki ziraat fakültelerini ziyaret ediyor.”

71 il ve 101 merkez ilçedeki 312 şubesiyle hizmet veren Şekerbank, bu yıl 550 kişilik yeni istihdam sağlamayı planlıyor. Yeni istihdamın önemli bir bölümü yeni mezunlardan oluşacak. Alımlarda ağırlıklı olarak haziran ayı sonrasında, üniversitelerin bu yılki öğretim dönemi sonrası yapılacak.

Banka,  tarım bankacılığı” satış kadroları için yeni mezun ziraat mühendisleri arıyor. Bu yıl da 60’a yakın ziraat mühendisini istihdam etmeyi planlıyorlar. Bu kapsamda mayıs ayı boyunca 10 üniversitede ziraat fakültesi öğrencileriyle bir araya gelip, onları bankacılık ve özellikle tarım bankacılığıyla tanıştıran kampus etkinlikleri düzenliyorlar. Ondokuz Mayıs, Akdeniz, Namık Kemal, Marmara, Ege, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Çukurova, Ankara, Atatürk ve Uludağ üniversitelerinde gençlerle buluşup sundukları kariyer fırsatları konusunda onları bilgilendiriyorlar.

Şekerbank İşe Alım ve Kariyer Yönetimi Birim Müdürü Kaan Sak, “Şubelerimizdeki müşteri temsilcilerimizin yöreyi iyi bilen kişiler olmasını ve özellikle tarım bankacılığında ziraat mühendisi lisansına sahip olmasını önemli bir kriter olarak dikkate alıyoruz” diyor.

200 tarım bankacısı görevde
Çiftçiler tarlasını bırakıp gitmesin diye Türkiye genelinde 200’e yakın tarım bankacılığı uzmanından oluşan bir ekibin görev yaptığını söyleyen Kaan Sak, “Aile Çiftçiliği Bankacılığı ekibinde yer alan Şekerbank çalışanlarının çoğunluğunu, ziraat mühendisleri ya da yöresini iyi tanıyan, bölgedeki tarımsal ürünlere hakim müşteri temsilcileri oluşturuyor. Ziraat fakültesi mezunlarımızın, uzmanlıklarını bankacılık bilgileri ile birleştirerek söz konusu görevi en iyi ve en doğru bir şekilde yerine getirebilecek kadrolar olduğunu düşünüyoruz. Bu bilinç ve kariyer yolu, ziraat fakültesi öğrencilerinde de yeni yeni oluşuyor” diyor.

Kaynak: Hürriyet
Yılmaz Şenol

Yazar Hakkında Yılmaz Şenol

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
%d blogcu bunu beğendi: