Dolar : Alış : 3.9170 / Satış : 3.9241
Euro : Alış : 4.6375 / Satış : 4.6459
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5202 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mersin Tarım Gıda Teknoloji Geliştirme Bölgesi için ilk resmi adım atıldı

14 Aralık 2016 - 105 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tarım»Mersin Tarım Gıda Teknoloji Geliştirme Bölgesi için ilk resmi adım atıldı
Mersin Tarım Gıda Teknoloji Geliştirme Bölgesi için ilk resmi adım atıldı

Mersin Tarım Gıda Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Heyet Protokolü imzalandı. Mersin Valisi Özdemir Çakacak, imzalanan protokol ile Mersin Tarım Gıda Teknoloji Geliştirme Bölgesi başvuru dosyasının Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sunulacağını bildirdi.

Mersin Tarım Gıda Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Heyet Protokolü, Vali Özdemir Çakacak başkanlığında düzenlenen toplantıda imzalandı. İmzalar atılmadan önce bir konuşma yapan Vali Çakacak, imzalanacak olan protokol ile Mersin Tarım Gıda Teknoloji Geliştirme Bölgesi başvuru dosyasının Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sunulacağını söyledi. Çakacak, Bakanlık tarafından yapılacak inceleme ve değerlendirme sonucunda ise kurulacak geliştirme bölgesi için Mersin Teknopark tarafından ayrı bir proje çalışması yapılacağını belirtti.

Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Davut Keleş, Tarım Gıda Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve bugüne kadar yapılan çalışmalar ile ilgili bir sunum yaptığı toplantıda, daha sonra Tarım Gıda Teknoloji Bölgesi Kurucu Heyeti’nin oluşturulmasına dair protokol Vali Çakacak ile toplantıya katılanlar tarafından imzalandı.

Toplantıda ayrıca bölgenin kurulması planlanan yer ile ilgili hususlar, kurucu heyetin oluşturulması ve başvuru dosyasının Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sunulması gibi gündem maddeleri de görüşüldü.
Tarsus ilçesi Alifakı ve Heleke (Reşadiye) mahalleleri ile Erdemli ilçesindeki Alata Mahallesi’nde bulunan 3 lokasyonda kurulması planlanan Mersin Tarım Gıda Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin tarım ve gıda sektöründe çalışan firmaların sorunlarına Ar-Ge temelli çözüm bulmayı, inovatif ürünler geliştirilebilmesi için kamu, üniversite ve özel sektörü bir araya getirerek, kısa sürede daha etkin ve daha az maliyetli ar-ge çalışmaları yapılmasına olanak sağlayacak bir altyapı oluşturmayı hedeflediği bildirildi.

Ayşe Özdemir

Yazar Hakkında Ayşe Özdemir

La tahzen İnnAllahe meana.
Üzülme ALLAH (cc) bizimle beraberdir

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika