Dolar : Alış : 3.9170 / Satış : 3.9241
Euro : Alış : 4.6375 / Satış : 4.6459
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5202 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kurban pazarında pazarlıklar başladı

06 Eylül 2015 - 331 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Kurban pazarında pazarlıklar başladı
Kurban pazarında pazarlıklar başladı

Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte kurban alacaklar pazarlıklara başladı.

Bursa’da bölgenin önemli pazarlarından olan İnegöl Hayvan Pazarı’nda da farklı illerden getirilen kurbanlıklar yerlerini aldı. Fiyatların yükselmesinden endişe eden bazı vatandaşlar ise kurbanlık almak için pazarın yolunu tuttu.

KURBANLIKLAR 6 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Bazı vatandaşlar kurbanlık kalmaz düşüncesi ile şimdiden pazarın yolunu tutarken, bazı kurbanlık satıcılarının şimdiden 10 kurbanlık sattığı da öğrenildi. Her bütçeye uygun kurbanlığın bulunabileceği hayvan pazarında büyükbaş hayvanlar 6 bin TL’den başlatıp 15 bin TL’ye kadar yükselirken, küçükbaş hayvanlar ise henüz pazardaki yerini almadı.

İnegöl Hayvan Pazarı’nda yerini alan hayvan satıcısı Hamdi Özkan, Muş’tan getirdiği kurbanlıklarını alıcılara sundu. 2 gün önce çadırı kurduklarını belirten Özkan, “İnegöl hayvan pazarına Muş’tan geldik. 2 gün önce kurduk çadırı. Vatandaş şu anda geliyor, piyasayı öğreniyor, hayvanlara bakıyor. Ama biraz pahalı geliyor.” dedi.

“BU BAYRAM ZOR GEÇECEK”

İnegöl’de ilk kez kurbanlık satışı yapacaklarını da ifade eden Hamzi Özkan, şunları ifade etti: “Bu bayram hem alacı hem de satıcı açısından zor gibi gözüküyor. Vatandaş kurbanlıkları pahalı buluyor. Bizde fiyatlar 8 bin TL’den başlıyor 9 bin TL’ye kadar kurban var. İnegöl’de ilk kez çadır kurduk. İnegöl’de yaşıyoruz daha önce Bursa’da kurbanlıklarımızı satıyorduk bu yıl İnegöl pazarını tercih ettik. Alıcıları bekliyoruz.” diye konuştu.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika