Hafif kar duşu
  • EURO 4.68
  • DOLAR 3.74

KOYUNLARININ GÖMÜLMESİNİ GÖZYAŞLARIYLA İZLEDİ

ANTALYA`nın Serik İlçesi`nde hastalık nedeniyle 22 küçükbaş hayvanını telef olan Kiraz Demir, hayvanlarının gömülmesini gözyaşları içinde seyretti. Yazar Hakkında Bayram ÖzdemirSevin O seni her an yaşattığı için .
Hayvancılık - Aralık 12, 2016 6:20 am A A

Serik’e bağlı Deniztepesi Mahallesi’nde hayvancılık yapan Adnan ve Kiraz Demir çiftinin 22 küçükbaş hayvanı, geçen 22 Kasım’dan bu yana aralıklarla telef oldu.

Yanlış Teşhis

Adnan Demir, hayvanlarının yanlış teşhis ve tedavi nedeniyle telef olduğunu öne sürerken, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ağılların olduğu bölgeyi karantinaya aldı. Telef olan hayvanlar ise hastalık yayılmaması için iş makinesiyle açılan çukurlara gömüldü.

Karantinaya alındı.

Boş araziye açılan çukurlara hayvanlarının gömülmesini izleyen Kiraz Demir, gözyaşlarını tutamadı. Oturduğu yerden çalışmaları izleyen Demir, hayvanları için ağıt yaktı. Kalan hayvanlarından 6’sının daha öldüğünü anlatan Adnan Demir, “Koyun ölümleri devam ediyor. Karantinaya alındı. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden geldiler ‘hastalık etrafa yayılmasın’ diye kepçeyle gömdük. Kontrol çerçevesinde 6-7 hayvanın daha tehlikede olduğunu beyan ettiler. Artık onlardan netice alınmayacağını kendileri de söyledi. İlaç motorumuz var günlük dezenfekte yapıyoruz. Çok da diyecek bir şey kalmadı artık” dedi.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Hayvancılık - 6:20 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.