Dolar : Alış : 3.9594 / Satış : 3.9665
Euro : Alış : 4.6547 / Satış : 4.6631
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5200 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kent Tarımı Projesi meyvelerini veriyor

29 Eylül 2015 - 313 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Kent Tarımı Projesi meyvelerini veriyor
Kent Tarımı Projesi meyvelerini veriyor

Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin, sebze üretimini öğretmek ve teşvik etmek amacıyla başlattığı “Kent Tarımı” projesi meyvelerini verdi.

Şehirlere göçün artması ve kent merkezlerinde tarım alanlarının hoyratça yok edilmesi ile oluşan doğal tarım ürünlerine duyulan ihtiyaç sonucunda; kent merkezinde yaşayanlara balkonlarında, teraslarında ya da bahçelerinde sebze üretimini öğretmek ve teşvik etmek amacıyla başlatılan “Kent Tarımı” projesi devam ediyor.

Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından yürütülmekte olan Eskişehir’de Kent Tarımı Projesi kapsamında, projede yer alan bahçelere yapılan izleme ve yönlendirme çalışmaları başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu çerçevede proje danışmanları Prof. Dr. Gülcan Kınacı ve Prof. Dr. Engin Kınacı, uygulama yapılan bahçelerde incelemelerde bulunarak, bahçe sahiplerinin karşılaştığı sorunların çözümleri hakkında bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdi.

Devam eden Kent Tarımı projesi hakkında bilgi veren Kadın Meclisi Başkanı Sühendan Koparal, bu yıl iklimin alışılmışın dışında özellikler gösterdiğini ve tarım açısından ders alınacak bir yıl olduğunu ifade ederek, uygulama yapılan bahçe sahiplerine verilen eğitimlerin devam edeceğini belirtti.

Yılmaz Şenol

Yazar Hakkında Yılmaz Şenol

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika