Dolar : Alış : 3.9594 / Satış : 3.9665
Euro : Alış : 4.6547 / Satış : 4.6631
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5200 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hayvancılık desteklerinde il sayısı artırıldı

25 Aralık 2016 - 439 kez okunmuş
Ana Sayfa » Desteklemeler»Hayvancılık desteklerinde il sayısı artırıldı
Hayvancılık desteklerinde il sayısı artırıldı

Bakanlar Kurulunca, hayvancılık yatırımlarına yönelik destekler, Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) ve Konya Ovası Projesindeki (KOP) il revizyonu kapsamında genişletildi.

“Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Konya Ovası ve Doğu Karadeniz Projeleri Kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar”, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bakanlar Kurulunun söz konusu kararıyla,Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi, Doğu Anadolu Projesi̇(DAP),KOP ve DOKAP illerinde bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılmasına yönelik, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerinin altyapılarının geliştirilmesi, hayvansal üretimde verimlilik ile kalitenin artırılması ve modem hayvancılık işletmelerinin kurulması için yapılacak yatırımların desteklenmesine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

Böyleceprojeler kapsamında DOKAP’a eklenen Tokat, KOP’a eklenenNevşehir, Yozgat, Kırıkkale ve Kırşehir de hayvancılık yatırımlarına yönelik desteklerden yararlanacak.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika