Dolar : Alış : 3.8223 / Satış : 3.8292
Euro : Alış : 4.5382 / Satış : 4.5463
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul7°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gümüşhane’de 2015 yılı tarımsal faaliyetler değerlendirildi

13 Ekim 2015 - 293 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Gümüşhane’de 2015 yılı tarımsal faaliyetler değerlendirildi
Gümüşhane’de 2015 yılı tarımsal faaliyetler değerlendirildi

Gümüşhane’de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün 2015 yılında yaptığı çalışmalar ve şehrin tarımsal faaliyetleri için değerlendirme toplantısı yapıldı.

Vali Gazi Şimşek Çiftçi Evinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Yücel Yavuz, Vali Yardımcısı Şenol Turan, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Edip Birşen, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, İl Genel Meclisi üyeleri, üretici birliklerinin başkanları, paydaş sivil toplum örgütleri ve kurum çalışanları katıldı.

“ÖZEL İDARE’NİN 1 MİLYON 300 BİN LİRALIK DESTEĞİYLE ÜRETİCİLERİMİZ 10 MİLYON LİRALIK SOMUT GELİR ELDE ETTİ”
İl Müdürü Edip Birşen’in yaptığı detaylı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Vali Yavuz, doğal ve organik bir coğrafyaya sahip Gümüşhane’de İl Özel İdare’nin geçtiğimiz yıllarda 300 bin lira civarında olan tarım desteklemelerini bu yıl 1 milyon 300 bin liraya çıkardıklarını ve sadece bu destekle bugüne kadar üreticinin somut 10 milyon liralık gelir elde ettiğini ve bunun gurur verici bir tablo olduğunu belirterek, İl Genel Meclisi üyeleri başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

“BU ZOR İKLİM VE COĞRAFYADA, GEÇİMİNİ ÇİFTÇİLİKLE VE ZİRAATLA SAĞLAMAYA ÇALIŞAN VATANDAŞLARIMIZA HER TÜRLÜ KATKIYI SAĞLAMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”
Gümüşhane’nin zor coğrafyasında üretimle uğraşan çiftçilere her türlü katkı ve desteği sağlamanın boyunlarının borcu olduğunu dile getiren Vali Yavuz, 2015 bütçesinde yapılan uygulamanın başlangıç olduğunu, imkanlar ölçüsünde artarak devam edeceğini belirterek, “Bu proje ve desteklerle, Gümüşhane’de ekonomik girdiyi artırarak, refah düzeyini, yaşam standardını ve konforu yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu zor iklim ve coğrafyada, geçimini çiftçilikle ve ziraatla sağlamaya çalışan vatandaşlarımıza her türlü katkıyı sağlamak boynumuzun borcudur. Bunun için de, bilimsel ve gerçekçi teknikleri uygulamak zorundayız” şeklinde konuştu.

“BİRŞEYLERİ HAREKETE GEÇİRDİĞİMİZİ GÖRMENİN HUZURUNU YAŞIYORUM”
Bu desteklemeler yapılırken tüyü bitmemiş yetimin hakkının mutlak suretle gözlenmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Yavuz, üreticilere katkı sağlayacak olan diğer hibe ve desteklemelerden bahsetti. Elde edilen başarıdan duyduğu memnuniyeti “Birşeyleri harekete geçirdiğimizi görmenin huzurunu yaşıyorum” diyerek dillendiren Vali Yavuz, “Potansiyelimizin farkında olmamız lazım. Çok güzel işler yaptık. Daha da güzel işler olacak. Gümüşhane’ye insanlar geldiğinde ‘nasıl giderim’ değil, ‘nasıl daha fazla kalırım’ diyecek” dedi.
Katılımcıların kuru fasulyenin tescili, lahana için soğuk hava deposu ve meyvecilikle ilgili taleplerini ilettiği toplantı hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Ayşe Özdemir

Yazar Hakkında Ayşe Özdemir

La tahzen İnnAllahe meana.
Üzülme ALLAH (cc) bizimle beraberdir

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
%d blogcu bunu beğendi: