23° Az bulutlu
  • EURO 5.34
  • DOLAR 4.54

GENÇ ÇİFTÇİ DESTEK PROJESİ İLE KENDİ İŞİNİ KURDU

Kütahya`nın Simav ilçesinde 28 genç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı`nın yurt genelinde başlattığı Genç Çiftçilere 30 bin TL`lik Hibe Desteği Projesi kapsamında kendi işletmelerini kurarak genç yaşta patron oldu.
Desteklemeler - Kasım 8, 2016 6:39 am A A

Kütahya’nın Simav ilçesinde 28 genç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yurt genelinde başlattığı “Genç Çiftçilere 30 bin TL’lik Hibe Desteği Projesi” kapsamında kendi işletmelerini kurarak genç yaşta patron oldu.

Proje kapsamında ilçeye bağlı Naşa beldesinde mantar üretimi yapan 2 çocuk babası Mehmet Özkurt, (25) “Bu güne kadar kendime ait bir işim olmadı.Hayalini kurduğum işin inceliklerini araştırdım.Simav İlçe Tarım Müdürlüğünün tanıtımları ile bu projeden haberim oldu.Çok şükür destek kapsamına alındım ve 30 bin lira karşılıksız destek aldım.Üretimine başladığım istiridye mantarından iyi verim aldım ve satışına başladım. Hasat yaparken,mantara zarar vermemek için bıçak kullanmadan,koparma yöntemi ile topluyorum.Simav İlçe Tarım Müdürlüğünün kontrol ve desteklerinden çok memnunum,ben şimdi kendi işimin patronu oldum. Allah devletimize zeval vermesin.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza ve İlçe Tarım Müdürlüğümüze teşekkür diyorum” dedi.

Desteklemeler - 6:39 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.