Dolar : Alış : 3.9594 / Satış : 3.9665
Euro : Alış : 4.6547 / Satış : 4.6631
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5200 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Fındık üreticisine tarım sigortası uyarısı

07 Mart 2017 - 4 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Fındık üreticisine tarım sigortası uyarısı
Fındık üreticisine tarım sigortası uyarısı

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Giresun Bölge Müdürlüğü, 2007 yılında hayata geçirilen tarım sigortası uygulaması kapsamında bugüne kadar fındık üreticilerinden toplanan 131 milyon lira prim karşılığında 137 milyon liranın üzerinde tazminat ödemesi yapıldığını bildirdi.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, daha önce 5 Mart’ta sona ereceği açıklanan tarım sigortası başvuru süresinin 10 Mart’a ertelendiği belirtildi.

Henüz tarım sigortası yaptırmayan üreticilerin vakit kaybetmeden süre uzatımı fırsatından yararlanmaları gerektiğine işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“2016 yılının sonundan itibaren ülkemizin çeşitli bölgelerinde yaşanan doğal afetler ve riskler sonucunda, tarımsal faaliyetlerin olumsuz yönde etkilendiğine şahit oluyoruz. Ne zaman ve nasıl bir şiddette geleceği belli olmayan bu gibi durumlara karşı üreticilerimiz bilinçli hareket ederek, mutlaka önlemlerini almalı ve sigortasını yaptırmalıdır. Çünkü tarım şansa bırakılmayacak kadar kritik bir faaliyet alanıdır.”

Açıklamada, 2007 yılında hayata geçirilen uygulama kapsamında 2017 şubat ayı sonuna kadar olan 10 yıllık süre içerisine fındık ürününde 634 bin sigorta poliçesi yapıldığı ifade edilerek, fındık üreticilerinden toplanan 131 milyon lira prim karşılığında 137 milyon liranın üzerinde tazminat ödemesi gerçekleştirildiği bildirildi.

Üreticiler için tek çıkış yolunun TARSİM olduğunun açıkça görüldüğü vurgulanan açıklamada, “Üreticilerimiz, sigorta yaptırma aşamasında yetkililerden sigortanın kapsamı hakkında detaylı bilgi alarak, bilgilendirme formunu, poliçesini ve poliçe eklerini mutlaka talep etmelidir.” ifadesine yer verildi.

Yılmaz Şenol

Yazar Hakkında Yılmaz Şenol

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika