Dolar : Alış : 3.9525 / Satış : 3.9596
Euro : Alış : 4.6378 / Satış : 4.6461
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5200 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Drone’lar artık suya dalıp, ağaç dikecek

02 Kasım 2015 - 491 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Drone’lar artık suya dalıp, ağaç dikecek
Drone’lar artık suya dalıp, ağaç dikecek

Drone teknolojisi sınır tanımıyor… Hep uçarken gördüğümüz araçlar artık suların altına inmeye başladı. İngiliz merkezli bir firma ise dronelar sayesinde yılda 1 milyar ağaç dikmeyi planlıyor.
San Francisco merkezli firma, dört yıl süren Ar-Ge çalışmalarının ardından insansız denizaltılar gibi hareket edebilen Trident’i geliştirdi. Trident, radyo sinyallerinin sualtında çok iyi ilerlememesinden dolayı 25 metreye kadar uzayabilen anten kullanıyor. Kullancıların isteği üzerine daha uzun bir kabloyla da gelebilen Trident, maksimum 120 metre derinliğe dalıyor. Saatte 6,5 kilometre hızla ilerleyebilen Trident, bataryasıyla üç saat sualtında gezinebiliyor. 20 santimetre genişliğinde ve 40 santimetre uzunluğundaki Trident, 7,5 santimetrelik de kalınlığa sahip.

FİYATI 3.700 DOLAR

Trident, sualtında manevra kabiliyetini arkasında ve gövdesinde yer alan toplam üç motordan alıyor. HD kamera ve LED ışıklandırmaya sahip Trident’in, sualtı gözlem aracı olması hedefleniyor. ABD’de tekli fiyatı 1,200 dolar olarak düşünülen Trident, beşli paket olarak 3,700 dolardan satılacak. Ürünün Şubat 2016’da piyasaya sürülebileceği belirtiliyor.

Paintball oynar gibi

Britanya merkezli bir firma, her yıl 3 ila 6 milyar azalan ağaçları korumak için drone teknolojisinden yararlanacak. BioCarbon Engineering, sabit rotalarda uçan dronelar kullanarak her yıl 1 milyar tohum dikmeyi planlıyor. Ağaçlandırılacak arazinin 3D haritası çıkarılacak ve ardından drone’lar paintball topları ateşliyormuş gibi belirlenen noktalara tohumları ateşleyecek.

Pilot ülke G. Afrika

Projeleri kapsamında 100 bin euro bağış alan firma, çalışmalarına Güney Afrika’da başlayacak.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika