Dolar : Alış : 3.8342 / Satış : 3.8411
Euro : Alış : 4.5394 / Satış : 4.5475
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Denizlerin terk edilmiş av araçlarından temizlenmesi projesinin Bursa kısmı devam ediyor

09 Ağustos 2017 - 7 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Denizlerin terk edilmiş av araçlarından temizlenmesi projesinin Bursa kısmı devam ediyor
Denizlerin terk edilmiş av araçlarından temizlenmesi projesinin Bursa kısmı devam ediyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, birincisi 2016 yılında gerçekleştirilen “Denizlerin Terk Edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi” kapsamında Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 07.07.2017–02.08.2017 tarihleri arasında çalışma gerçekleştirilmiş olup; Gemlik İlçesi, Narlı Beldesi ile Karacabey İlçesi Bayramdere Mahallesi sınırları arasında kalan bölge de 67 dalış yapılmış ve 175,500 m2 alan taranmıştır.

-Yapılan çalışmalar süresince 1 adet trol takımı, irili ufaklı çok sayıda çapa, 1 adet aldarga takımı, 1 adet dreç, 11 boy misina ağı(Yaklaşık 1500 m), 25 boy fanyalı, sade ağ (Yaklaşık 2800m) sucul ortamdan uzaklaştırılmıştır.

BURSA- “Denizlerin Terk edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi Bakanlığımız tarafından 2014 yılında Adana, Hatay, İstanbul ve Muğla illerinde uygulamaya konulmuştur. 2015 yılında projeye Balıkesir’in yanı sıra İstanbul, İzmir, Mersin, Hatay ve Sinop illerinde devam edilmiştir. 2016 yılında İl Müdürlüğümüzün talebi üzerine Bursa’da projeye dahil olmuştur.

Projeyle su ürünlerinin kontrolsüz avcılığının engellenmesi suretiyle biyolojik ve ekonomik kayıpların azaltılması, terk edilmiş av araçlarının ortamdan uzaklaştırılması, riskli bölgelerin belirlenmesi, balıkçılarımızın bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır.

Çalışmalar boyunca sürdürülebilir balıkçılık adına balık yuvalarının ve yumurta sirkülasyonunu gerçekleştiği alanlar üzerinde hassasiyetle durulmuştur.

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
%d blogcu bunu beğendi: