Dolar : Alış : 3.9594 / Satış : 3.9665
Euro : Alış : 4.6547 / Satış : 4.6631
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5200 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çiftçilere Yüksek Verimli Patates Tohumluğu Dağıtıldı

17 Mart 2017 - 141 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Çiftçilere Yüksek Verimli Patates Tohumluğu Dağıtıldı
Çiftçilere Yüksek Verimli  Patates Tohumluğu Dağıtıldı

Giresun ilinde yemeklik patates üretimini artırmak amacıyla yapılan çalışmalar hakkında Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın şu açıklamayı yapmıştır:

“Patates bitkisinin verimini belirleyen ana etkenlerden birisi kullanılan tohumluğun kalitesidir. Bu çerçevede İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz tarafından 250 ton sertifikalı patates tohumluğu temin edilerek 2017 yılı üretim sezonu öncesinde Giresun merkez ve ilçelerimizdeki  çiftçilerimize dağıtılmıştır.

Yaklaşık 1000 dekar alana dikimi yapılacak olan, hastalık ve zararlılardan ari, üstün vasıflı, yüksek verimli, ruhsatlı ve sertifikalı tohumluk ile öncelikle verim artışı sağlanacaktır.  Kaliteli yemeklik yumru yanında, çiftçilerimizin önümüzdeki 2-3 yıllık süreçte kullanacakları iyi vasıflı, genetik açılmaya maruz kalmamış  tohumluk ihtiyaçlarını da kendi üretimlerinden  karşılamaları mümkün olacaktır. Bu çalışma neticesinde ilimizde yemeklik  patates üretiminin önemli ölçüde artırılması  hedeflenmektedir. Çiftçilerimize bereketli ve bol kazançlı bir üretim sezonu diliyoruz. ”

 

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika