Dolar : Alış : 3.8342 / Satış : 3.8411
Euro : Alış : 4.5394 / Satış : 4.5475
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çatak projesi, Malkara’da uygulamaya konuldu

26 Eylül 2016 - 101 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Çatak projesi, Malkara’da uygulamaya konuldu
Çatak projesi, Malkara’da uygulamaya konuldu

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Korunması (ÇATAK) programı uygulama alanı içerisine 2016 yılında alınan, ilçede yapılan ön tespit çalışmaları ile sorunlu tarım arazileri belirlenerek, projenin uygulanmasına başlandı.

Uygulamanın gerçekleştirildiği Kozyörük, Karacagür ve Bağpınar mahallelerinde yapılan çiftçi eğitim toplantılarıyla çiftçiler ÇATAK programı hakkında bilgilendirildi. Çalışmalar kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bugüne kadar müdürlüğümüze 47 çiftçi tarafından 1270 da alan için müracaatta bulunulmuş olup, müdürlüğümüzde görevli teknik personellerden oluşan İlçe ÇATAK Uygulama Birimi tarafından yerinde arazi kontrol çalışmaları devam etmektedir. ÇATAK programı ilçemizde ikinci kategoride toprak yapısının korunması ve iyileştirilmesine yönelik olarak yoğun taşlılık sorununun giderilmesi ve organik madde miktarının arttırılması amacıyla taş toplama çiftlik gübresi, Toprak Ph’sını düzenlemek amacıyla kireç uygulamalarını kapsamaktadır” denildi.

Açıklamada ayrıca, “Uygulamalar kapsamında İlçe Tarım Müdürü Cengizhan Erbaş ve İlçe Müdürlüğü personelleri, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz ve Ziraat Odası çalışanları ile birlikte bugün Kozyörük mahallesinde taş toplama makinesi ile tarlaların taşlardan temizleme işlemi çiftçilerimizle beraber yapılmıştır. Bu uygulamaları 3 yıl yapan çiftçilerimize 60 TL destekleme ödemesi yapılacaktır” şeklinde bilgi verildi.

Yılmaz Şenol

Yazar Hakkında Yılmaz Şenol

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
%d blogcu bunu beğendi: