Dolar : Alış : 3.9594 / Satış : 3.9665
Euro : Alış : 4.6547 / Satış : 4.6631
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5200 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakan Tüfenkçi: Gençleri tarıma yönlendirmeliyiz!

16 Mayıs 2017 - 235 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Bakan Tüfenkçi: Gençleri tarıma yönlendirmeliyiz!
Bakan Tüfenkçi: Gençleri tarıma yönlendirmeliyiz!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, çiftçiliği teşvik etme, gençleri tarıma yönlendirme ve tarımın gelişmesi noktasında genç çiftçi desteklerinin bulunduğunu söyledi.

Bakan Tüfenkçi, yaptığı açıklamada, tüm çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı. Tarımın stratejik bir alan olduğu bilinciyle hareket ettiklerini ve bu alanda faaliyet gösteren çiftçilerin sorunları olduğunu bildiklerini aktaran Tüfenkci, çiftçiliği teşvik etme, gençleri tarıma yönlendirme ve tarımın gelişmesi noktasında genç çiftçi desteklerinin bulunduğunu ifade etti.

Binlerce çiftçinin bu destek ve hibelerden faydalandığını aktaran Tüfenkçi, şunları kaydetti:

“Malatya’da da bu teşviklere başvuranların taleplerini karşılama noktasında gıda tarım ve hayvancılık il müdürlüğümüz gayret gösteriyor. Özellikle çiftçilerimizin yetiştirdiği ürünlerin piyasaya ve pazara uygun ürünler olması gerekiyor. O ürünlerin, verilen emeğin değerinde alınıp satılması için arz ve talep dengesini gözeterek üretim yapmak lazım. Bunun da planlamasının yapılması gerekiyor.

Aracıların Kazandığı Bir Piyasa Düzeni İstemiyoruz!

Biliyoruz ki, satamadığınız hiçbir ürün sizin değildir. Dolayısıyla çiftçilerimizin ürünlerinin para etmesini istiyoruz. Bu ürünler para ederken de gerçekçi bir fiyatlandırmanın olmasını arzu ediyoruz. Enflasyonu artırıcı suni müdahalelerle, fiyatla, çiftçinin kazanmadığı aracıların kazandığı bir piyasa düzenini de istemiyoruz. Onun için gıda fiyatlarını düzenlerken enflasyonu da dikkate alarak ama çiftçinin de ezilmeyeceği, emeğinin karşılığını alabileceği bir sistemi oluşturma gayreti içerisindeyiz.”

kaynak : TARIMDAN HABER

bayramozdem

Yazar Hakkında Bayram Özdemir

Sevin O seni her an yaşattığı için .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika