Dolar : Alış : 3.8342 / Satış : 3.8411
Euro : Alış : 4.5394 / Satış : 4.5475
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakan Çelik;’Sahada, tarlada, merada, ahırda olacağız ve böylece tarımı yeniden gelinen noktadan daha ileriye taşımış olacağız’

07 Şubat 2017 - 823 kez okunmuş
Ana Sayfa » GTHB Personel»Bakan Çelik;’Sahada, tarlada, merada, ahırda olacağız ve böylece tarımı yeniden gelinen noktadan daha ileriye taşımış olacağız’
Bakan Çelik;’Sahada, tarlada, merada, ahırda olacağız ve böylece tarımı yeniden gelinen noktadan daha ileriye taşımış olacağız’

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik,”Masa başında tarım olmaz. Masa başında oturarak tarımı bir yere getiremeyiz. Sahada, tarlada, merada, ahırda olacağız ve böylece tarımı yeniden gelinen noktadan daha ileriye taşımış olacağız.” dedi.

Van, Erciş ve Edremit Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü hizmet binalarının açılışı ile Kırsal Kalkınma ve DAP Yatırımları Hibe Programları Dağıtım Töreni’ne katılmak üzere kente gelen Çelik, Ferit Melen Havaalanı’nda Vali İbrahim Taşyapan, AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda, kurum amirleri ve partililerce karşılandı.

Çelik, Van Gıda, Tarım ve Hayvancılıkİl Müdürlüğü hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada,çeşitli programlar dolayısıyla Van’a gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tarımın ülkelerin gelişmesinde en önemli sektörlerden biri olduğunu vurgulayan Çelik, şöyle konuştu:

“Dünya, sanayi devriminden sonra tarımla ilgili meslek kavramlarınıküçükgörme anlayışından hızlı şekilde çıkıyor. AB, bütçenin yüzde 40’ını tarıma ayırıyor. Dünyayı bekleyen büyük felaketler, sıkıntılar var. Dünya önümüzdeki 30-40 yıl içinde ciddi açlık ve yoksullukla karşı karşıya kalma tehlikesiyle iç içe. Buradan çıkışın yolu tarımı, tarım arazilerinin kıymetini bilmektir. Tarıma olduğundan daha fazla değer vermektir. Hele Van gibi tarıma son derece elverişli, en geniş mera arazilerine sahip olan bu coğrafyada mutlaka yapmamız gereken önemli hizmetler vardır.”

Çelik, kentteki gençlerin işsizlik nedeniyle başka illere göç etmesini değil, kendi doğdukları yerlerde huzur içinde çalışmalarını,kendi el emekleriyle daha büyük imkanlara sahip olmalarını istediklerini, bunu oluşturmak için önemli tedbirler aldıklarını ve bunların hayata geçirilmesinde kararlı olduklarını vurguladı.

– “Masa başında tarım olmaz”

Van’da gerçekleştirilecek toplantılarda tarım alanında atılması gereken adımları konuşacaklarını aktaran Çelik, şunları kaydetti:

“Müdürlük binalarımız hizmet açısından önemlidir.Tarım dediğimiz sektörün, işin merkezi bu binalardır. Bu binalarda sağlıklı ortamlarda çalışma arkadaşlarımız istihdam edilirse kente büyük katkı sağlayacaktır. Bu binayı buradaki arkadaşlarımız ve Van halkı hak ediyor. Milletimiz de bu imkanlarda hayırlı hizmetlerin üretilmesini, personelin vatandaşların derdiyle dertlenmesini, güler yüzle muamele etmesini bekliyor. Memur olsan,bakan olsan ne olacak insanlara tepeden baktıktan sonra. İnsanlara tepeden bakmak yok. İlmüdürümüz başta olmak üzere ilçe müdürlerimiz tüm personelimiz, buralara gelen, tarımla ilgilenen eli nasırlı olan kardeşlerimizin dertleriyle dertlenecek. Sorunu yalnızburada çözmeyecek. Gerekirse araziye gidecek. Masa başında tarım olmaz. Masa başında oturarak tarımı bir yere getiremeyiz. Sahada, tarlada, merada, ahırda olacağız ve böylece tarımı yeniden gelinen noktadan daha ileriye taşımış olacağız.”

Yılmaz Şenol

Yazar Hakkında Yılmaz Şenol

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Süleyman Güneş
09 Şubat 2017 - 6:50 am

Sayın Bakanımız doğrusunu söylüyor fakat uygulama yok pratiğini okulda en iyi şekilde yapmış ve yıllarını sahada arazide geçirmiş ziraat teknisyeni kökenli tekniker arkadaşlar tekniker, Vet.sağ.tek. Kökenli arkadaşlar Lisans tamamlama ile Ziraat Mühendis i olabiliyor bu adaletsizliğe ve ayrımcılık bitmeli Sayın bakanımızdan bu konuyu çözmesini bekliyoruz bi personel i olarak iyi çalışmalar

İlgili Terimler :
TemaFabrika
%d blogcu bunu beğendi: