17° Açık
  • EURO 5.30
  • DOLAR 4.51

Babadan Oğula Memuriyet!

GTHB Personel - Mayıs 5, 2017 5:35 pm A A

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ziraat mühendisi alacak.

Yayımlanan ilan metnine göre il bazındaki kontenjanların yüzde 20’si ortak ve personel (eski personel dahil) çocuklarına ayrılmıştır. Bu kontenjan kapsamındaki adaylar KPSS puan türüne göre yapılacak genel sıralamaya tabi olmaksızın, kendi aralarında ilgili KPSS puanı ile sıralamaya tabi tutulacaklardır.

Kurum bu yönde bir ilana çıkabilmek için, “Personel ve Ortak Çocuklarının İstihdamına İlişkin Usul ve Esaslar” yürürlüğe koymuş görünmektedir. Bu Usul ve Esaslar gereğince; Personel ve Ortak çocuğu kontenjanından yararlanabilmesi için personelin Görevden Çıkarma cezası almamış olması, ortağın ise kooperatife en az altı aylık ortaklığının bulunması, kooperatifle olan ilişkilerinin faal olması (ortağın kooperatifle ilişkilerinin faal olup olmadığı ortak kartı incelenerek tespit edilir.) ve kooperatife olan borçlarından dolayı hakkında icra takibinin bulunmaması (erteleme veya yapılandırma gibi haller hariç) gerekir.

Diğer taraftan; Birim Kooperatifin Yönetim Kurulu Üyeleri ile Denetçilerinin eş ve ikinci derece dahil kan ve kayın hısımları aynı Kooperatifte işe başlatılamazlar. Bölge Birliğinin Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçileri ile Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerin Yönetim Kurulu Üyeleri ile Denetçilerinin eş ve ikinci derece dahil kan ve kayın hısımları aynı Bölge Birliğine bağlı Kooperatifler için; Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ile Denetçilerinin eş ve ikinci derece dahil kan ve kayın hısımları, Türkiye genelindeki tüm Kooperatifler için, müracaatta bulunmayacak. Müracaatta bulunsalar bile işe başlatılamayacaklar.

Bu Uygulama alenen Anayasamıza aykırılık teşkil etmektedir.  Anayasamızın 10. Maddesi Aşağıda Şekildedir.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası MADDE 10
X. Kanun Önünde Eşitlik
Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir. Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.
Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.

Takdiri Siz Değerli okuyucularımıza bırakıyoruz.

 

Eski bir Tarım Kredi Kooperatifi çalışanın Mesajı

“tarım kredi’nin kamu kuruluşu olmadığını dolayısıyla çalışanların da memur olmadığını belirtmek isterim. tarım kredi bir çiftçi örgütüdür. istese kpss puanı sormadan da eleman alabilir.”

bununla Alakalı da daha önce Bazı haber sitelerinde konu gündeme getirilmişti

Tarım Kredi’de ‘VIP Personel’ alımı bürokratı isyan ettirdi!

Ankara bu istifayı konuşuyor. Çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin Bulgaristan’daki şirketine Genel Müdür’ün talimatı ile çalışan iki kişi işten çıkartılarak yerlerine yakını olan nişanlı bir çift işe alınmak istedi. Şirketin icra kurulu üyesi, ihtiyaç olmadığı halde şirkete keyfi personel alımına karşı çıktı. Hiçbir tecrübesi olmayan nişanlı çiftin alımında ısrar edince bürokrat da ders gibi bir istifa dilekçesi yazarak görevinden ayrıldı.

haberin Devamı : https://www.tarimdanhaber.com/haber/merkez-birlikler/tarim-kredide-vip-personel-alimi-burokrati-isyan-ettirdi

Takdiri Siz Değerli okuyucularımıza bırakıyoruz.

GTHB Personel - 5:35 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.